HVĚZDAMI GALAVEČERA BYLY NEJLEPŠÍ SESTŘIČKY Z REGIONU

Prestižní anketa Moravskoslezská SESTRA 2018 zná vítězky. Rozhodlo se o nich ve čtvrtek 1. listopadu na galavečeru v Nové aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě. V pěti kategoriích si cenu odnesly čtyři sestřičky.

„Toto ocenění má sestřičkám poděkovat a ocenit je za jejich náročnou práci. Chceme na tuto nenahraditelnou profesi upozornit veřejnost a zvýšit prestiž ošetřovatelského povolání. Během léčby jsou samozřejmě velmi důležité medicínské postupy a péče lékařů, ale zázraky umí dělat i lidský a profesionální přístup zdravotních sester,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který nad letošním už 4. ročníkem ankety převzal záštitu. Záštitu převzali také Ministr zdravotnictví ČR Adam Vojtěch a prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová.

Ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči letos získala Vanda Foltýnová, Drahomíra Kortová vyhrála kategorii Sestra u lůžka, v kategorii Ambulantní a domácí péče zvítězila Naděžda Drobková. Dvě ocenění si odnesla Petra Chromková, a to v kategorii Porodní asistentka a navíc se stala také Sestrou veřejnosti.

„Práce zdravotníků je velmi namáhavá a odpovědná. Nejčastěji si to uvědomujeme ve chvílích, kdy je nám těžko a nutně je pro sebe nebo pro své blízké potřebujeme. Pořádáním ankety zdravotníkům děkujeme za záchranu zdraví i životů a jasně tak říkáme, že si jich opravdu vážíme,“ řekl náměstek hejtmana kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer a dodal, že se letos do soutěže zapojilo více než dvacet zdravotnických zařízení v Moravskoslezském kraji. „Ty nominovaly šedesát soutěžících, z nichž odborná porota pod vedením prezidentky České asociace sester vybrala dvanáct finalistek,“ vysvětlil náměstek hejtmana Martin Gebauer.

Soutěžní bylo také hlasování veřejnosti. Generátor náhodných čísel pak vybral jako vítěze pana Petra Sikoru, kterému náměstek hejtmana Martin Gebauer a zástupce generálního partnera AGEL Trade René Janosch předali ceny – tablet od generálního partnera, upomínkové předměty Moravskoslezského kraje a vstupenky na galavečer s vyhlášením finále.

Na slavnostním galavečeru moderovaném Radkem Erbenem a Nikolou Birklenovou vystoupila zpěvačka Ilona Csáková, artisté z Cirkusu trochu jinak, tanečníci s Ohnivou sambou a Brazilským karnevalem či umělci se show Malování světlem.

Finalistky soutěže Moravskoslezská SESTRA 2018 :

Sestra u lůžka:

Drahomíra Kortová, všeobecná sestra a sestra pro léčbu chronických ran a dekubitů z Nemocnice s poliklinikou Havířov, p. o.
Jana Hanusková, staniční sestra na interním oddělení JIP z Nemocnice s poliklinikou Karviná – Ráj, pracoviště Orlová
Vlasta Kněžíková, staniční sestra na oddělení LDN z Nemocnice s poliklinikou Karviná – Ráj, pracoviště Orlová

Ambulantní a domácí péče:

Naděžda Drobková, všeobecná sestra na interním oddělení nefrologické ambulance z Fakultní nemocnice Ostrava
Jana Zikmundová, všeobecná sestra v Dětském rehabilitačním stacionáři Městské nemocnice Ostrava
Marie Michnová, všeobecná sestra v hematologicko-transfúzním oddělení z Nemocnice ve Frýdku – Místku, p. o.

Porodní asistentka:

Jaroslava Cielecká, porodní asistentka v Nemocnici s poliklinikou Havířov
Regina Slowik, vrchní sestra v gynekologicko – porodnickém oddělení z Nemocnice Třinec, p. o.
Petra Chromková, staniční sestra na oddělení porodního sálu z Vítkovické nemocnice, a.s.

Ocenění za dlouhodobý přínos:

Vanda Foltýnová, všeobecná sestra na oddělení neurochirurgické ambulance v Nemocnici s poliklinikou Havířov, p. o.
Jana Golisová, vrchní sestra na klinice nukleární medicíny z Fakultní nemocnice Ostrava
Marie Adamusová, všeobecná sestra na oddělení neurologické ambulance a rehabilitační ambulance z Nemocnice Podlesí a.s.

Generální partner

Agel Trade

Hlavní partneři

Stapro OR-CZ RBP

Oficiální partneři

Renatex Hamrozi Satum

Partneři

CPZP ICZ Starobělský pivovar Remoska Horské lázně Karlova Studánka MW Dias Sanatorium Jih Vítkovice IT Solution

Kontakt

Adresa: Moravskoslezský kraj, 28. října 117, 702 18 Ostrava Telefon: +420 595 622 412 E-mail: E-mail: sestra@msk.cz

Organizačně zajišťuje DANTER-reklama a potisk s.r.o. Muglinovská 175/111, 712 00 Ostrava - Muglinov Telefon: +420 724 262 033 E-mail: maler@danter.cz