MIMOŘÁDNÝ ROČNÍK

DĚKUJEME ZDRAVOTNÍKŮM
více informací


 

Moravskoslezská SESTRA 2021

... mimořádný ročník - děkujeme zdravotníkům

MIMOŘÁDNÝ ROČNÍK DĚKUJEME ZDRAVOTNÍKŮM

Zdravotníci byli odměněni za svou práci

Děkujeme zdravotníkům, v tomto duchu se nesla již tradiční a prestižní akce Moravskoslezská SESTRA. Nově však nebyli ocenění jen jednotliví zdravotníci, ale celá zdravotnická zařízení. Slavnostní galavečer se konal ve čtvrtek 7. října v aule VŠB za účasti ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka. Bohatý program slovem provázeli Vojtěch Havelka a Martin Zbrožek, o příjemnou pohodu se pak svými melodiemi postarala skupina Melody Makers a jejich tanečníci a dobovou atmosféru nám podtrhla módní přehlídka 30. let.

„Všichni vidíme a vnímáme co pro nás a naše blízké zdravotníci denně dělají. Jak v této nelehké době pracují na hraně a mnohdy i za hranou svých sil. Proto jsme se letos rozhodli formát ankety Moravskoslezská sestra roku upravit a pojmout jej, jako jedno velké Děkujeme zdravotníkům,“ příblížil důvody změny formátu hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, kterého doplnil náměstek pro oblast zdravotnictví Martin Gebauer. „Jsem rád, že ani letos nechyběly medailonky přibližující práci našich zdravotníků, a že skutečně celý večer byl veden v duchu našeho velkého poděkování všem za jejich práci,“ doplnil, s tím, že velké díky patří také všem partnerům akce.

Akce byla pořádána pod záštitou ministra zdravotnictví, hejtmana Moravskoslezského kraje a předsedkyně asociace sester ve spolupráci s agenturou KONGRESY & EVENTY.


Oceněny byly tyto zdravotnické zařízení:

 Nemocnice Třinec
 Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj
 Karvinská hornická nemocnice
 Nemocnice Havířov
 Fakultní nemocnice Ostrava
 Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje
 Bílovecká nemocnice
 Nemocnice AGEL Český Těšín
 Nemocnice ve Frýdku-Místku
 Sdružené zdravotnické zařízení Krnov
 Městská nemocnice Ostrava
 Sanatorium Jablunkov
 Nemocnice AGEL Podhorská
 Slezská nemocnice v Opavě
 Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice
 Bohumínská městská nemocnice
 Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí
 Nemocnice AGEL Nový Jičín
 Městská nemocnice v Odrách

fotogalerie

 

Fotogalerie

Moravskoslezská SESTRA 2021

Slavnostní galavečer se konal ve čtvrtek 7. října v aule VŠB za účasti ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka. Bohatý program slovem provázeli Vojtěch Havelka a Martin Zbrožek, o příjemnou pohodu se pak svými melodiemi postarala skupina Melody Makers a jejich tanečníci a dobovou atmosféru nám podtrhla módní přehlídka 30. let.

 

Historie

Uskutečněné ročníky soutěže Moravskoslezská SESTRA

 • Moravskoslezská SESTRA 2015

  rok 2015

  Moravskoslezská SESTRA

  První ročník ankety Moravskoslezská SESTRA 2015 probíhal od července do září 2015. Slavnostní vyhlášení ankety proběhlo 5. listopadu 2015 v aule Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava. Certifikáty a dary převzaly všichni finalisté a vítězky z rukou Miroslava Nováka, hejtmana Moravskoslezského kraje, náměstka pro zdravotnictví Jiřího Martinka, zástupců zdravotnických zařízení a partnerů celé akce. „Chtěl bych poblahopřát nejen všem dámám, které včera získaly nejvyšší ocenění, ale zároveň poděkovat za náročnou práci ve zdravotnictví všem nominovaným, i těm, jejichž jména se letos v anketě neobjevila. Doufám, že v příštím roce rozšíří řadu adeptů na titul Moravskoslezská SESTRA 2016,“ říká Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje. Kandidáty na titul v celkem pěti kategoriích (Ambulantní sestra, Sestra u lůžka, Sestra domácí péče, Porodní asistentka a Ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči) nominovala odborná veřejnost. Do prvního ročníku se zapojilo 26 zdravotnických zařízení z Moravskoslezského kraje, nominováno bylo celkem 76 zdravotnických pracovníků. Podmínkou pro zařazení byla minimálně pětiletá praxe v oboru, v kategorii Ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči pak 25 let. Do finálového večera postoupili v jednotlivých kategoriích vždy tři favorité, které vybrala odborná komise. Data kandidátů byla po celou dobu hodnocení anonymní, komise posuzovala zdravotníky pouze na základě pořadových čísel.

  zobrazit více »
 • Moravskoslezská SESTRA 2016

  rok 2016

  Moravskoslezská SESTRA

  Druhý ročník ankety Moravskoslezská SESTRA 2016 probíhal od března do července 2016. Slavnostní vyhlášení ankety proběhlo 15. září 2016 v aule Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava za přítomnosti Miroslava Nováka, hejtmana Moravskoslezského kraje, náměstka pro zdravotnictví Jiřího Martinka, zástupců zdravotnických zařízení a také partnerů celé akce. „Úžasná a uvolněná byla atmosféra slavnostního galavečera. V hlavní roli byly zdravotní sestřičky, jež se s velkou péčí starají o svěřené pacienty, a je jedno, zda stály na podiu nebo byly přítomny na sedadlech v sále anebo zrovna plnily pracovní povinnosti. Věřím, že ty přítomné si „svůj slavnostní den“ užily plnými doušky a cítily se příjemně,“ říká Ing. Jiří Martinek, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje. Kandidáty na titul v pěti hlavních kategoriích (Sestra u lůžka, Ambulantní a domácí péče, Paliativní a hospicová péče, Porodní asistentka a Ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči) nominovala odborná veřejnost. Do druhého ročníku se zapojilo 23 zdravotnických zařízení z Moravskoslezského kraje, nominováno bylo celkem 69 zdravotnických pracovníků. Podmínkou pro zařazení byla minimálně pětiletá praxe v oboru, v kategorii Ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči pak 25 let. Oproti prvnímu ročníku přibyla letos kategorie „Sestra veřejnosti“. Široká veřejnost měla možnost vybírat z 12ti finalistek svou NEJ zdravotní sestřičku prostřednictvím webových stránek a facebookového profilu Moravskoslezského kraje.

  zobrazit více »
 • Moravskoslezská SESTRA 2017

  rok 2017

  Moravskoslezská SESTRA

  Třetí ročník ankety Moravskoslezská SESTRA zná své vítězky. Jako již tradičně probíhala anketa od března do května, kdy zdravotnická zařízení našeho kraje měla možnost nominovat své kandidáty v pěti hlavních kategoriích (Sestra u lůžka, Ambulantní a domácí péče, Paliativní a hospicová péče, Porodní asistentka a Ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči). Podmínkou pro zařazení byla minimálně pětiletá praxe v oboru, v kategorii Ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči pak 25 let. Sešlo se necelých 60 nominací z 26 zdravotnických zařízení. V průběhu srpna a září pak mohla široká veřejnost vybírat svou favoritku z 15 finalistek v kategorii "Sestra veřejnosti 2017". Slavnostní vyhlášení ankety proběhlo 12. 10. 2017 v aule Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava za přítomnosti prof. Ing. Ivo Vondráka, CSc., hejtmana Moravskoslezského kraje, náměstka pro zdravotnictví MUDr. Martin Gebauer, zástupců zdravotnických zařízení a také partnerů celé akce. Tématem večera byla Hvězdná noc, návštěvníci se tedy mohli potkat s Elvisem, Beatles, Marilyn Monroe, ale také hvězdou našeho showbyznysu Markétou Konvičkovou.

  zobrazit více »
 • Moravskoslezská SESTRA 2018

  rok 2018

  Moravskoslezská SESTRA

  Prestižní anketa Moravskoslezská SESTRA 2018 zná vítězky. Rozhodlo se o nich ve čtvrtek 1. listopadu na galavečeru v Nové aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě. V pěti kategoriích si cenu odnesly čtyři sestřičky. „Toto ocenění má sestřičkám poděkovat a ocenit je za jejich náročnou práci. Chceme na tuto nenahraditelnou profesi upozornit veřejnost a zvýšit prestiž ošetřovatelského povolání. Během léčby jsou samozřejmě velmi důležité medicínské postupy a péče lékařů, ale zázraky umí dělat i lidský a profesionální přístup zdravotních sester,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který nad letošním už 4. ročníkem ankety převzal záštitu. Záštitu převzali také Ministr zdravotnictví ČR Adam Vojtěch a prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová. Ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči letos získala Vanda Foltýnová, Drahomíra Kortová vyhrála kategorii Sestra u lůžka, v kategorii Ambulantní a domácí péče zvítězila Naděžda Drobková. Dvě ocenění si odnesla Petra Chromková, a to v kategorii Porodní asistentka a navíc se stala také Sestrou veřejnosti. „Práce zdravotníků je velmi namáhavá a odpovědná. Nejčastěji si to uvědomujeme ve chvílích, kdy je nám těžko a nutně je pro sebe nebo pro své blízké potřebujeme. Pořádáním ankety zdravotníkům děkujeme za záchranu zdraví i životů a jasně tak říkáme, že si jich opravdu vážíme,“ řekl náměstek hejtmana kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer a dodal, že se letos do soutěže zapojilo více než dvacet zdravotnických zařízení v Moravskoslezském kraji. „Ty nominovaly šedesát soutěžících, z nichž odborná porota pod vedením prezidentky České asociace sester vybrala dvanáct finalistek,“ vysvětlil náměstek hejtmana Martin Gebauer. Soutěžní bylo také hlasování veřejnosti. Generátor náhodných čísel pak vybral jako vítěze pana Petra Sikoru, kterému náměstek hejtmana Martin Gebauer a zástupce generálního partnera AGEL Trade René Janosch předali ceny – tablet od generálního partnera, upomínkové předměty Moravskoslezského kraje a vstupenky na galavečer s vyhlášením finále. Na slavnostním galavečeru moderovaném Radkem Erbenem a Nikolou Birklenovou vystoupila zpěvačka Ilona Csáková, artisté z Cirkusu trochu jinak, tanečníci s Ohnivou sambou a Brazilským karnevalem či umělci se show Malování světlem.

  zobrazit více »
 • Moravskoslezská SESTRA 2019

  rok 2019

  Moravskoslezská SESTRA

  Anketa Moravskoslezská SESTRA 2019 má svoje vítězky. O nej… zdravotní sestře v šesti kategoriích se rozhodlo na slavnostním galavečeru v aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava ve čtvrtek 24. října 2019. „Moravskoslezský kraj pořádá tuto prestižní anketu už pátý rok. Abychom upozornili na mnohdy opomíjenou práci zdravotních sester a zvýšili prestiž ošetřovatelského povolání. Často totiž zapomínáme na to, že kromě práce lékařů je pro uzdravení velmi důležitá profesionalita a empatie zdravotních sestřiček. Jejich úsměv, pohlazení a vlídný přístup dokážou zázraky. A za to jim chceme poděkovat,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Společně s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a prezidentkou České asociace sester Martinou Šochmanovou převzal nad 5. ročníkem ankety záštitu. Ocenění ve dvou kategoriích – Dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči a Sestra veřejnosti si do Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj odvezla Jana Kuligová. V kategorii Ambulantní péče porota vybrala Zuzanu Kurkovou ze Slezské nemocnice Opava. Vítězkou kategorie Sestra u lůžka se stala Ivana Krzykalová z Nemocnice Frýdek-Místek, v kategorii Porodní asistentka vyhrála Jarmila Slaninová ze Slezské nemocnice Opava. Z opavské nemocnice je i vítězka kategorie Paliativní péče Monika Janáčová. „Mnoho z nás si uvědomí, jak těžkou a nedoceněnou práci mají zdravotní sestry, teprve ve chvíli, kdy je opravdu potřebuje. Odborná porota měla velmi obtížnou práci vybrat z desítek výjimečných životních příběhů pouhých pět a ocenit je. Svědčí to o tom, že máme opravdu kvalitní zdravotnický personál, který se ze všech sil snaží usnadnit pacientům průběh nemoci a léčení. Všichni, kdo pracují ve zdravotnictví, si zaslouží obdiv a úctu. Proto děkuji všem nelékařským profesím za jejich nasazení a vlídnost,“ poděkoval náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer. I díky sponzorským darům bylo možné uskutečnit pátý ročník ankety a těm nejlepším zdravotním sestrám připravit hodnotné dárky, a zároveň připravit kulturní program. Slavnostním galavečerem provázel Petr Rychlý, zazpívala Monika Absolonová, nechyběly ani exotické tance nebo malování pískem.

  zobrazit více »
 • Moravskoslezská SESTRA 2020

  rok 2020

  Moravskoslezská SESTRA

  Vážíme si vaší práce i práce všech vašich kolegů. Děkujeme. V duchu tohoto poselství se již po šesté neslo, komorní vyhlášení ankety MORAVSKOSLEZSKÁ SESTRA ROKU 2020. Poděkovat sestrám za jejich práci a předat hodnotné ceny jim přišli hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Martin Gebauer.

  zobrazit více »
 • Moravskoslezská SESTRA 2020

Partneři ankety

Moravskoslezská SESTRA 2021

 

Generální partner


Generální partner

 

 

Hlavní partner


Beneris promedi s.r.o. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

 

 

Oficiální partneři


Renatex MWD Group Satum Siemens HealthineersStaproMAPO Group a.s

 

 

Partneři


Partneři ankety Moravskoslezská SESTRA 2021

 

 

 

 

 

Kontakty

Moravskoslezská SESTRA 2020

Akci pořádá:

 

Moravskoslezská SESTRA 2021

 

Moravskoslezský kraj
28. října 117, 702 18 Ostrava

Telefon: +420 595 622 412
E-mail: sestra@msk.cz

 

 

Organizačně zajišťuje:

 

Kongresy & eventy, s.r.o.

 

Kongresy & eventy, s.r.o.
Boleslavova 710/19, 700 30 Ostrava

Telefon: +420 739 225 280
E-mail: info@kongresyaeventy.cz
E-mail: chodorovska@kongresyaeventy.cz